30.3 C
Brno
Úterý, 16 července, 2024
DomůBydleníZkuste home staging

Zkuste home staging

Vydáno

- Reklama -PR články

V předchozím článku jsme vás seznámili o možnosti, jak zefektivnit prodej vaší nemovitosti, a to pomocí home staging. Podívali jsme se do zahraničí, kde je zdomácnělý již déle než u nás a je trend prodávat nemovitosti takovou formou. Podívejme se nyní blíže také na principy home staging.

Každý z nás má u zařízení interiéru snahu přizpůsobit jej vlastním představám a docílit v něm pro příslušníky své rodiny pocit domova. Uspořádá se nábytek podle aktuální módy a potřeby, přidá se k nim celá řada osobních předmětů, kterými se každý z nás rád obklopuje, obvykle se dekoruje na základě vlastního (ne vždy vytříbeného) vkusu bez pomoci odborníka. Ne vždy se však podaří byt zařídit tak, aby byl harmonicky a stylově dostatečně sladěn. Člověk, který v něm přežije pár let, už o něm ztratí nadhled.

Základní principy home staging
Takto zařízený byt, dům, chata, kancelář, obchod jsou jako stvořené pro naše potřeby a požadavky, avšak nemusí odrážet očekávání kupujících. Klienti musí vidět prostorové dispozice interiéru, umět si představit sami sebe v dané nemovitosti. Naším prvním úkolem tedy bude odstranit přeplněnost v bytě, ubrat z jeho stísněnosti a také ho osvobodit od stop vlastní osobnosti. Terénní úpravy, malby, nové osvětlení, pronajatý nábytek, pár květináčů, to vše jsou prostředky redesignu.

Zařízený interiér či holobyt?
Statistické ukazatele poukazují na fakt, že v prázdném bytě si lidé těžší dokáží představit svůj budoucí život. Přibližně 80% z nich si nedokáže vizualizovat svůj životní prostor v nezařízeném interiéru. Nábytek a doplňky mohou být rozhodujícími faktory při tom, aby potencionální kupující viděli v našem bytě svůj vlastní domov.

Jaké jsou úkoly odborníka?
S cílem, aby byly přednosti interiéru podtrženy, a zápory maskovány, je třeba volit znovu uspořádání, prosvětlení, vhodnou aplikaci bytových doplňků, aby prostorové danosti byly pro pozorovatele jednoznačně viditelné.

Odborník na zařízení bytu se snaží využít každého kusu stávajícího zařízení a doplňků klienta, a tím snižuje finanční rozpočet. Ostatní potřebné předměty, případně doplňky si prodávající může zapůjčit nebo zakoupit dle dohody.

Je jednoznačně třeba, aby byt či dům, který je v nabídce k prodeji, byl z hygienického hlediska čistým a uspořádaným. Z toho důvodu je třeba, aby se i ty nejmenší nedostatky, jako je vytržený kabel, prasklé sklo, žloutnoucí stěna každopádně opravily.

Může nastat i situace, kdy interiér vyžaduje rozsáhlejší rekonstrukční práce. Samozřejmě je to závislé na rozhodnutí a zvážení majitele. Realizace těchto prací se pak ujímá home staging, většinou pod vedením bytového architekta spolu se svým týmem.

Vnější pozorovatel
Takový tým profesionálních „redesignérů“ dokáže objektivním okem vnějšího pozorovatele posoudit byt nebo dům a jeho potřebné přeměny provést tak, aby v co největším možném rozsahu zviditelnily přednosti nemovitosti a ty maximálně využily ve prospěch rychlého prodeje. Tak takovouto cestu nabízí home staging.

Nejnovější články

Nešťastní klienti Maliny přišli o peníze.Teď čelí lživým telefonátům

Měl to být strategický partner při reorganizaci krachujícího holdingu Malina. Místo toho společnost TnG...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem...

Jak si zajistit úspěchy pro webovou stránku

V dnešní digitální době je pro každou firmu nezbytné mít silnou online přítomnost a...

Mobil půjčka – na ruku ještě dnes 

Půjčky přes mobil, nazývané také jako SMS půjčky, jsou po celém světě stále populárnější....

Další články autora

U soudu pokračuje proces v kauze Jidáš, Rehák je obviněn z činnosti pro sýkorovce

U trestního soudu pokračuje proces s exředitelem úřadu zvláštních policejních činností Jozefem Rehákem, kterého...

Donovaly byly uzavřeny pro kamiony, důvodem je husté sněžení

Horský průchod Donovaly byly uzavřeny pro nákladní dopravu nad deset metrů. Důvodem je husté...

Města a obce protestují, vypnutím osvětlení chtějí upozornit na ceny energií

Několik města a obce na Slovensku zhaslo na půlhodinu veřejné osvětlení. Chtějí tak upozornit...