14.6 C
Brno
Pátek, 31 března, 2023
DomůRady a NávodyZbavte se nálepky lenocha

Zbavte se nálepky lenocha

Vydáno

- Reklama -PR články

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo jste zkrátka měli náročnější měsíc či dva v osobním životě. V každém případě se to podepsalo na vašich výsledcích a bohužel, jak známo, kolektiv někdy bývá neúprosný a jen tak nezapomíná. Byla vám tedy přidělena nálepka firemního lenocha a chronického odkladače úkolů na později. Jak tedy změnit pohled ostatních a hlavně – má to vůbec smysl?

Stáhněte se a snažte se

Nějakou dobu teď v práci buďte spíše nenápadným elementem. Rozhodně nestavte na odiv svou výkonnost a věci, které se podařily, bylo by to příliš křečovité a tak trochu zavánějící zoufalstvím. V klidu pracujte, jak nejlépe to dovedete, buďte skromní a držte nastavené tempo. Kolegové přesměrují svou pozornost na někoho zajímavějšího a vy budete tak mít čas vytvořit za sebou novou stopu. Také dost možná dostanete prostor posunout se profesně zase o kousek dál a náležitě to zúročit.

Zavděčit se není to hlavní

Pamatujte, že nejvíce záleží na tom, co skutečně děláte a zda máte ohledně své práce čisté svědomí. Co si myslí kolegové (a někdy i šéf) může být dosti zkreslené a ovlivněné třeba i jen jednorázovou negativní zkušeností s vaší osobou. Pokud tedy po slabším období zase naskočíte zpět a makáte jak šroub, buďte na sebe hrdí – bez ohledu na to, co si myslí ostatní. Dost možná se váš postoj a sebevědomí postupně odrazí i na jejich názoru.

Je to běh na dlouhou trať

Změnit něčí přesvědčení trvá dlouhou dobu a velmi záleží na tom, jestli daný člověk vůbec je ochoten vidět změněnou realitu. Některým lidem vyhovuje šťourat se ve starých událostech a stále dokola někoho propírat a očerňovat. Proto rozhodně neočekávejte rychlou změnu a u některých osob ji možná neočekávejte vůbec. Situace vás pak může v budoucnu spíše mile překvapit.

Nejnovější články

Magie

Magie je silou, která se objevuje v mnoha formách a má kořeny v mnoha...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat pouze na dražší potraviny a energie...

U soudu pokračuje proces v kauze Jidáš, Rehák je obviněn z činnosti pro sýkorovce

U trestního soudu pokračuje proces s exředitelem úřadu zvláštních policejních činností Jozefem Rehákem, kterého...

Donovaly byly uzavřeny pro kamiony, důvodem je husté sněžení

Horský průchod Donovaly byly uzavřeny pro nákladní dopravu nad deset metrů. Důvodem je husté...

Další články autora

Magie

Magie je silou, která se objevuje v mnoha formách a má kořeny v mnoha...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat pouze na dražší potraviny a energie...