12.7 C
Brno
Úterý, 16 dubna, 2024
DomůCestováníV Dubaji je léto celoročně: Dostupné ceny a tyto atrakce vás přesvědčí...

V Dubaji je léto celoročně: Dostupné ceny a tyto atrakce vás přesvědčí pro pozdní dovolenou

Vydáno

- Reklama -PR články

Dubaj je jedno z nejbohatších a také nejprestižnějších měst světa. Přesto, jak nóbl tato destinace zní, ne každý ví, že na vycestování už více nepotřebujete mít nepředstavitelně vysokou částku na účtu. Dovolenou tam, si může zažít opravdu každý. Znáte způsoby, jak ušetřit a víte jaké atrakce navštívit?
Chladné deštivé dny, které co nevidět přijdou k nám, nejsou výhrůžkou, ale nezastavitelnou realitou. Všechny náznaky, že na Slovensku bylo léto plné zábavy, vody a tepla pominou. Tedy, jen pokud jste ještě nepřemýšleli nad Dubajem. Nad městem, kde vládnou sluneční paprsky celoročně.

Dubaj má totiž horké pouštní podnebí, s teplými zimami, horkými léty a minimálním počtem srážek. Léto trvá od dubna až do listopadu a přináší teploty kolem 30 ºC – 40 ºC, nemluvě o teplotě moře, která dosahuje až 33 ºC.

Nízký rozpočet = kopec zábavných aktivit
Ano, dá se to. Dubaj nabízí řadu cenově dostupných podniků, bohatou kulturu a útulné ubytování, i pro turisty s nízkým rozpočtem. Je jen na vás, jestli si vyberete strávit den na písečné pláži s přáteli nebo se vnoříte do strhujících dějin, které křičí na každém rohu.

Jedinečný výhled
Jednou z nejznámějších atrakcí města je bezpochyby Dubaj Frame, který svým netradičním vzhledem připomíná rám obrazu. S výškou 150 ma šířkou 93 m s mostem spojujícím dvě věže vypráví příběh Dubaje. Nachází se v parku Zabeel, díky čemuž nabízí nádherný výhled na město, přičemž vstup stojí jen kolem 13,50 eur.

Piknik na poušti
Odpočiňte si a vychutnejte si krásu oblíbené dubajské pouštní oázy. Jezera Al Qudra se nacházejí 30 minut jízdy od města a poskytují perfektní kulisu pro váš nezapomenutelný romantický piknik při západu slunce. Tato oblast je domovem lišek pouštních, oryxů arabských a zda 170 druhů ptáků.

Aktivní odpoledne na pláži Kite Beach
Plavání v oceánu, opalování, lekce paddleboardingu či kitesurfingu? Tyto oblíbené aktivity naleznete jedině na pláži. Naštěstí je pro Dubaj charakteristické velké množství pláží a plážových destinací, roztroušených podél celého pobřeží – a tyto pláže nabízejí celou řadu aktivit, které jsou zdarma nebo jen za menší poplatek. Námi doporučená Kite Beach je výjimečná právě tím, že je poseta stylovými kavárnami a food trucky.

Kulturní dědictví Dubaje z jiné perspektivy
Na palubě tradičního autobusu Heritage Express zažijete tříhodinový průřez historií města s průvodcem a zajímavým komentářem. Největším lákadlem této okružní jízdy v hodnotě 40 eur jsou zahrady mešity Jumeirah. Pokud však chcete nasát tu pravou atmosféru starého Dubaje, doporučujeme jet pěšky, případně lodí přes zátoku Dubai Creek na Abře, díky čemuž lze poznat město iz rybářské perspektivy. Od historické čtvrti Al Fahidi District a Muzea kávy až po toulání se po neuvěřitelných trzích s pepřem a zlatem – Dubaj nabízí mnohem víc než jen luxusní hotely a nákupní centra.

Celý svět na jednom místě
Londýnský Big Ben, šikmá věž v Pise v Itálii, Taj Mahal nebo starověký Egypt na jednom místě? V Dubaji není nic nemožné. Global Village je veletrh s prezentací toho nejlepšího, co každá země nabízí. Navíc se parádně najete – více než 75 zemí vystavuje tradiční řemeslné výrobky a občerstvení v jednotlivých pavilonech. Atrakce se opět otevírá v říjnu a vstup stojí jen 4 eura.

Nádherná motýlí zahrada
Pokud cestujete s dětmi, určitě doporučujeme návštěvu ohromující Butterfly Garden. Je domovem více než 15 000 motýlů, zahrnujících více než 50 různých druhů umístěných v deseti kupolích postavených na míru, které dohromady vytvářejí největší krytou motýlí zahradu na světě. Za 15 eur si dopřejete barevnou pastvu pro oči a také se dozvíte kopec zajímavostí ze zvířecí říše.

Nejnovější články

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem...

Jak si zajistit úspěchy pro webovou stránku

V dnešní digitální době je pro každou firmu nezbytné mít silnou online přítomnost a...

Mobil půjčka – na ruku ještě dnes 

Půjčky přes mobil, nazývané také jako SMS půjčky, jsou po celém světě stále populárnější....

Výroba plastů: nezbytná součást moderního průmyslu

Výroba plastů představuje zásadní odvětví průmyslu, které se zaměřuje na tvorbu různých druhů plastových...

Další články autora

U soudu pokračuje proces v kauze Jidáš, Rehák je obviněn z činnosti pro sýkorovce

U trestního soudu pokračuje proces s exředitelem úřadu zvláštních policejních činností Jozefem Rehákem, kterého...

Donovaly byly uzavřeny pro kamiony, důvodem je husté sněžení

Horský průchod Donovaly byly uzavřeny pro nákladní dopravu nad deset metrů. Důvodem je husté...

Města a obce protestují, vypnutím osvětlení chtějí upozornit na ceny energií

Několik města a obce na Slovensku zhaslo na půlhodinu veřejné osvětlení. Chtějí tak upozornit...