7.3 C
Brno
Neděle, 28 května, 2023
Domůz RegiónůDonovaly byly uzavřeny pro kamiony, důvodem je husté sněžení

Donovaly byly uzavřeny pro kamiony, důvodem je husté sněžení

Vydáno

- Reklama -PR články

Horský průchod Donovaly byly uzavřeny pro nákladní dopravu nad deset metrů. Důvodem je husté sněžení. Rovněž je uzavřen pro nákladní vozidla nad 12 metrů délky průchod Príslop, objížďka vede přes Tvrdošín.

Rovněž upozorňuje řidiče na nárazový vítr na horském průchodu Besník. Pozor by si měli dávat i na náledí v okresech Humenné a Medzilaborce. Upozornění platí i pro průchod Šútovce a silnici I/64 v úseku Nitranské Pravno – Fačkovské sedlo, které jsou v zimní sezóně uzavřeny pro vozidla nad deset metrů délky.

Neudržované a pro veškerou dopravu uzavřené jsou horské přechody Herlianské Sedlo a cesta II/549 Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie.

Všechny sledované dálniční úseky a rychlostní silnice jsou sjízdné, povrch vozovek je suchý až mokrý. Na úsecích D1 Važec – Poprad – Letiště a D3 Podzávod – Skalité, R1 Beladice – odbočka Tekovské Němce je místy čerstvý sníh do dvou centimetrů. Na úsecích R3 Horná Štubňa, sever – Horní Štubňa, nádraží, R3 Trstená, sever – Tvrdošín, sever a R3 Selská Dubová – Široká je kašovitý sníh o tloušťce jednoho centimetru.

Silnice první, druhé a třetí třídy jsou sjízdné, povrch vozovek je převážně suchý až mokrý. Na úsecích silnic ve výše položených místech Slovenska se na vozovkách místy nachází vrstva kašovitého nebo upěchovaného sněhu v tloušťce od jednoho do tří centimetrů.

Místy zledovatělý sníh do tří centimetrů se nachází na cestách třetí třídy v obvodech Lučenec, Poltár, Záborské a Kokava nad Rimavicou. Zledovatělý sníh do pěti centimetrů je na silnici II/578 v úseku Skalka – Kremnica. V okresech Humenné a Medzilaborce se nachází náledí.

Horské průchody na území Slovenska jsou sjízdné, povrch vozovek je převážně pokryt čerstvým až místy upěchovaným sněhem do dvou centimetrů. Na průchodu Vrchslatina je místy zledovatělý sníh hrubý tři centimetry. HP Čertovica, Látky-Prašivá, Zbojská, Kremnické Bane, Pezinská Baba, Soroška, Dargov, Javorník, Branisko, Podspády, Pusté Pole, Klenov, Bílá Hora a Havran mají vozovky suché až mokré.

Nejnovější články

Výroba plastů: nezbytná součást moderního průmyslu

Výroba plastů představuje zásadní odvětví průmyslu, které se zaměřuje na tvorbu různých druhů plastových...

Magie

Magie je silou, která se objevuje v mnoha formách a má kořeny v mnoha...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat pouze na dražší potraviny a energie...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo...

Další články autora

U soudu pokračuje proces v kauze Jidáš, Rehák je obviněn z činnosti pro sýkorovce

U trestního soudu pokračuje proces s exředitelem úřadu zvláštních policejních činností Jozefem Rehákem, kterého...

Města a obce protestují, vypnutím osvětlení chtějí upozornit na ceny energií

Několik města a obce na Slovensku zhaslo na půlhodinu veřejné osvětlení. Chtějí tak upozornit...

Počasí komplikuje dopravu na severu.

Problémem jsou zejména sněhové závěje. Informovala o tom obec Štrba a doporučuje použít objížďku přes...