12.9 C
Brno
Pátek, 31 března, 2023
DomůRady a NávodyJak přežít na pracovním trhu v době recese

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Vydáno

- Reklama -PR články

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat pouze na dražší potraviny a energie a na to, že jim pak každý měsíc zbývá menší finanční obnos pro ostatní výdaje. Pokud jde ale o hledání práce v tomto náročném období, jde o ještě tvrdší oříšek k rozlousknutí. Naše tipy  od společnosti 123jobs Media s.r.o. – největšího tuzemského provozovatele pracovních portálů na to, co můžete aktivně dělat, pokud je pro vás nyní prioritou hledání nového místa, najdete níže. 

Neomezujte své zorné pole

Zejména v případě, že jste doposud vykonávali vysoce specializovanou práci, může se snadno stát, že místa v tomto oboru zkrátka nejsou a ještě chvíli nebudou. Proto zvažte své možnosti v ostatních oblastech. Nemějte strach, že už nikdy nebudete dělat profesi, která vás baví, změna může být jen dočasná a čistě účelová – abyste v mezidobí zaplatili účty. Procházejte i pracovní inzeráty zdánlivě nesouvisející s vašimi dovednostmi a zkušenostmi.

Udělejte maximum pro své šance

Nikde není psáno, že nemůžete v inzerci práce zároveň místo hledat a zároveň si doplňovat kvalifikaci, studovat nebo jiným způsobem získávat informace a praxi. Máte možnost zajímavé stáže nebo brigády? Zařiďte se tak, abyste se mohli zúčastnit a následně obohatit svůj životopis. S tím také souvisí snaha o vychytání veškerých much právě v CV i motivačním dopise. Poraďte se s rodinou, známými anebo přímo koučem či poradcem, jestli by se něco nedalo zdokonalit a tyto tipy implementujte.

Chytře skryjte své obavy

Při komunikaci s potenciálním zaměstnavatelem byste neměli působit příliš horlivě anebo dokonce zoufale – svědčí to o tom, že jste ochotni k až příliš mnoha kompromisům a někteří zaměstnavatelé toho bohužel rádi využijí či rovnou zneužijí. Dbejte na svou důstojnost a na to, aby to, co nabízíte, působilo jako cenné a do jisté míry i vzácné zboží. Tím zvýšíte své šance a nebudete mít pocit, že jste se zaprodali.

Nejnovější články

Magie

Magie je silou, která se objevuje v mnoha formách a má kořeny v mnoha...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo...

U soudu pokračuje proces v kauze Jidáš, Rehák je obviněn z činnosti pro sýkorovce

U trestního soudu pokračuje proces s exředitelem úřadu zvláštních policejních činností Jozefem Rehákem, kterého...

Donovaly byly uzavřeny pro kamiony, důvodem je husté sněžení

Horský průchod Donovaly byly uzavřeny pro nákladní dopravu nad deset metrů. Důvodem je husté...

Další články autora

Magie

Magie je silou, která se objevuje v mnoha formách a má kořeny v mnoha...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo...